foto-video studioDlaczego warto skorzystać z usług video ślubnego?


Video ślubne od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, niezależnie od motywu przewodniego wesela, budżetu Pary Młodej czy lokalizacji, w której odbywają się zaślubiny. Dla wielu nowożeńców zatrudnienie kamerzysty na ten szczególny dzień jest tak oczywisty, jak na przykład doczepienie welonu do włosów Panny Młodej czy zagranie Marszu Mendelssohna podczas wyjścia z kościoła. Czasami jednak można zetknąć się z obiekcjami - czy na pewno warto wydawać pieniądze na video, skoro fotograf został już zakontraktowany? Tym artykułem postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podamy pięć najważniejszych powodów, dlaczego warto skorzystać z usług video ślubnego.

Dźwięk, którego nie przekażemy żadną inną drogą

Wesele to nie tylko zdjęcie z kościelnego obrzędu, pierwszego tańca czy zabawy oczepinowej - to także wzruszające przemowy, brawa, radosne śmiechy i kreatywne toasty. Wszystkie te magiczne dźwięki zostaną bezpowrotnie stracone, jeśli nie uchwycimy ich za pomocą kamery video lub lustrzanki z funkcją nagrywania. Któż z nas nie chciałby po latach wrócić do momentu, w którym powiedziano sobie sakramentalne “tak” w obecności kapłana? Albo kto nie chciałby sobie odświeżyć dowcipnych, serdecznych życzeń od najbliższych? To właśnie ta możliwość przekazania dźwięku, słów, weselnej muzyki stanowi jeden z największych atutów, którymi wylegitymować się może filmowanie wesel Warszawa.

Film najlepiej przekazuje emocje nowożeńców i gości

Przebitka z przygotowań do ślubu, uśmiechnięta i zawstydzona Panna Młoda, lekko zestresowany Pan Młody, broda lekko drżąca od wzruszenia u rodziców nowożeńców, a to wszystko w akompaniamencie “Hallelujah” Rufusa Wainwrighta lub Leonarda Cohena… czyż ten obraz nie wzbudza emocji? U jednych pojawią się łzy wzruszenia, inni z nostalgią wspomną swój ślub, a jeszcze inni zachwycą się tym, jak fantastycznie wyeksponowano piękno młodych. Zasługą takich reakcji jest żywa emocja uchwycona i przekazana przy użyciu obrazu i dźwięku, czujne oko kamerzysty oraz wyobraźnia montażysty. Wszystkie te czynniki pozwalają na stworzenie filmu video, do którego małżonkowie będą powracać niezależnie od stażu małżeńskiego.

Ukoronowanie przygotowań

Setki godzin spędzonych na przygotowaniach i rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za oprawę, dziesiątki przymiarek, próby i konsultacje - a to wszystko po to, by ten jeden dzień był tak niepodobny do codzienności. Cała oprawa przepełniona jest magią, która doskonale uwidacznia się na video ślubnym - pierwszy taniec i wybrany do niego utwór, drżąca dłoń nasuwająca obrączkę partnerowi życiowemu, wyjście z kościoła w towarzystwie marszu weselnego i wiele innych momentów. Każda z tych wyjątkowych chwil to Wasz mały sukces, ukoronowanie przygotowań, ustaleń, kompromisów, niekiedy ciężkich negocjacji, a nawet wynagrodzenie za zdenerwowanie i stres. Nagranie tych chwil pozwoli Wam świętować te sukcesy i udowadniać sobie, że niemożliwe dla Was nie istnieje.

Uchwycenie momentów, które pominął fotograf

Nawet najlepszy i najbardziej czujny fotograf narażony jest na ryzyko spóźnienia się o tę jedną sekundę z uchwyceniem obrazu. Niekiedy też dochodzi do sytuacji, w której najbardziej efektowny moment danego wydarzenia zostanie pominięty, co szczególnie często dzieje się podczas zabawy oczepinowej. Jak zapobiec takim sytuacjom? Wystarczy poprosić o filmowanie lustrzanką, podczas którego kamerzysta - pełniący w tym wypadku funkcję operatora video - udokumentuje przebieg fantastycznej zabawy i cudownych momentów. Fotograf może spóźnić się ze zrobieniem zdjęcia siadającym osobom podczas zabawy w “gorące krzesła”, natomiast kamera nie dość, że uchwyci moment przerwania muzyki, to zarejestruje gorący wiwat i zabawne podziękowania dla zwycięzcy.

Moc kreatywnych możliwości

Współczesna technologia foto video Warszawa pozwala na stworzenie w pełni profesjonalnego filmu ślubnego na miarę dzieł kinematograficznych. Możliwe jest to dzięki szeregowi możliwości i narzędzi pomocniczych, takich jak:

  • Stabilizatory kamery, znanych również jako steadicam Warszawa; dzięki temu wideo będzie wolne od drgań lub męczących “przeskoków” obrazu ku górze lub ku dołowi, gdyż kamera porusza się niezależnie od kamerzysty;
  • Efekty w programach do obróbki filmu ślubnego, które w razie potrzeby mogą nadać odpowiedniego charakteru lub nastroju;
  • Flycam Warszawa, czyli narzędzie łączące w sobie steadycam i płynny mechanizm nagrywania, dzięki któremu możliwe jest robienie profesjonalnych zbliżeń, najazdów oraz tworzenie złudzenia “przemieszczenia się” po sali;

Oddając te możliwości w ręce kreatywnego montażysty wspieranego przez operatora kamery, nowożeńcy uzyskują fantastyczny i w pełni profesjonalny obraz swojego wesela. Warto wspomnieć, iż tworzone nagrania dostępne są w wysokiej rozdzielczości; wystarczy zapytać o film blu-ray lub o usługę video 4K Warszawa.

PowrótMasz pytania? Zadzwoń ! tel. +48 517 619 868