foto-video studioBlog


Sesja ślubna w Warszawie - które miejsca wybrać?

Ślub to jedna z najpiękniejszych okazji w życiu wielu ludzi. Atmosfera towarzysząca przygotowaniom zakochanej pary oraz sama ceremonia zaślubin dostarczają wielu niezapomnianych wspomnień i wzruszających momentów. Symbolicznym znakiem upamiętniającym ten okres jest sesja zdjęciowa, którą wykonuje się w odzieży ślubnej. Towarzyszące tło oraz wybrany plener mają za zadanie dodatkowo nadać romantyzmu i wyjątkowości, dlatego podpowiadamy, które miejsca warto wybrać na fotografie ślubne Warszawa.

Więcej


Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Osoba fotografująca na weselu to jedna z podstawowych osób, która odpowiada za uświetnienie całej uroczystości poprzez dokumentację wspaniałych chwil. Obok takich funkcji jak obsługa gastronomiczna czy oprawa muzyczna, rola fotografa całkowicie zakorzeniła się ceremonie polskich ślubów i wesel. Wachlarz możliwych do wyboru fotografów ślubnych na rynku jest spory, jednak nie każda osoba fotografująca może pochwalić się dostatecznym doświadczeniem, wymaganymi umiejętnościami czy odpowiednią wizją w tworzeniu unikatowych zdjęć. Jak więc dokonać wyboru dobrego fotografa ślubnego, by później nie denerwować się na niesatysfakcjonujące pamiątki foto i video?

Więcej


Wesele w stylu vintage

Nawiązywanie do przeszłości lub konkretnych epok wraca niczym bumerang w każdym pokoleniu; można jednak zauważyć różnice w zakresie intensywności danego trendu oraz okresu, do którego cofają się nowożeńcy. Jedni zechcą powrócić do dzieciństwa w latach 90-tych lub 80-tych, inni postawią na epokę kina niemego i pierwszych automobili, a jeszcze inni odniosą się do szalonych lat 70-tych. Jak przygotować się do wesela w stylu vintage oraz co warto uchwycić na ślubnej fotografii retro - o tym w poniższym tekście.

Więcej


Jak przygotować się do fotografii ślubnej?

Sesja narzeczeńska to jeden z ostatnich etapów przygotowań do właściwej ceremonii ślubnej. Spotkanie z fotografem w niezapomnianej scenerii i w specjalnych strojach ślubnych stanowi podsumowanie całego szaleństwa związanego z rezerwacjami, pilnowaniem terminów i dogrywaniem szczegółów. Taka sesja to czas na uwiecznienie magicznego okresu przygotowań do jednego z najważniejszych dni w życiu. Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej, by plener był świadkiem pary zakochanych bawiących się i emanujących szczęściem? Zostawiamy 6 praktycznych porad, które warto rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem pracy z fotografem.

Więcej


Video ślubne - krótki klip czy kilkugodzinne nagranie?

Dla wielu osób ślub to najszczęśliwszy dzień w życiu, przez co zupełnie naturalną kwestią jest dokumentacja całej ceremonii. Dzięki temu zarówno Para Młoda, jak i goście weselni będą mogli powrócić do tych wyjątkowych chwil kiedy tylko będą mieli na to ochotę. Jedną z form uwiecznienia jest nagranie całości na video, które w każdej chwili można obejrzeć na odtwarzaczu, laptopie czy innym urządzeniu z napędem CD. Niejednokrotnie dostajemy zapytania, czy nagranie trwające po 3-4 godziny na pewno będzie dobrym wyborem, wszak to długi (jak na standard kinowy wynoszący około 1,5 godziny) seans. Alternatywę stanowi klip, który trwa maksymalnie 10 minut, a stylizacja takiego video przypomina teledysk. Którą z opcji wybrać? Jakie są za i przeciw każdego z materiałów?

Więcej


Dlaczego warto zatrudnić dwóch fotografów ślubnych?

Zatrudnianie fotografa ślubnego jest czynnością tak powszechną przy organizowaniu wesela jak na przykład korzystanie z usług zespołów muzycznych czy wynajmowanie domów weselnych z bufetem. Wesele bez usługi fotografii ślubnej nie pozostawiłoby po sobie żadnej namacalnej pamiątki - wszak to zdjęcia przede wszystkim przypominają nam o tym wspaniałym dniu. Coraz częściej jednak spotkać się można z sytuacją, gdzie na uroczystości weselne zatrudnia się nie jednego, a dwóch osobnych fotografów ślubnych lub korzysta się z usług duetów fotograficznych. Dlaczego tak się dzieje? Za taką decyzją przemawia szereg argumentów, wśród których prezentujemy pięć najważniejszych korzyści.

Więcej


Dlaczego warto skorzystać z usług video ślubnego?

Video ślubne od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, niezależnie od motywu przewodniego wesela, budżetu Pary Młodej czy lokalizacji, w której odbywają się zaślubiny. Dla wielu nowożeńców zatrudnienie kamerzysty na ten szczególny dzień jest tak oczywisty, jak na przykład doczepienie welonu do włosów Panny Młodej czy zagranie Marszu Mendelssohna podczas wyjścia z kościoła. Czasami jednak można zetknąć się z obiekcjami - czy na pewno warto wydawać pieniądze na video, skoro fotograf został już zakontraktowany? Tym artykułem postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podamy pięć najważniejszych powodów, dlaczego warto skorzystać z usług video ślubnego.

Więcej


Dron na weselu - nowość w video ślubnym

Wiele osób w dalszym ciągu utożsamia drona z “zabawką dla dużych dzieci”, stawiając go na równi ze spalinowymi samochodzikami RC czy hulajnogami elektrycznymi. Okazuje się jednak, że odpowiednio wyposażony, zdalnie sterowany, kompaktowy i bezosobowy statek powietrzny (taką definicję prawną przewiduje ustawodawca) może służyć do wykonywania praktycznych zadań. Drony znajdują swoje zastosowanie w wędkarstwie - dzięki nim możliwe jest zlokalizowanie odpowiedniego miejsca na przynętę, w wojskowości jako rozpoznawcze BSP a nawet w straży miejskiej i policji do ujawniania wykroczeń i przestępstw. Przedmiot ten może się także okazać niezastąpionym wsparciem w branży fotograficznej, otwierającym niedostępne do tej pory rozwiązania i poszerzającym reporterskie horyzonty.

Więcej


Reportaż ślubny - nowy pomysł na foto video ślubne

Reportaż ślubny z roku na rok staje się chętniej wybieraną techniką wykonywania fotografii podczas ceremonii zaślubin i zabawy weselnej. Coraz częściej pamiątkowe albumy są sporządzane w formie reportażu ślubnego, którego esencję stanowią odczucia, emocje i przeżycia Młodej Pary. Niezaplanowane momenty nadają tej formie wyjątkowości i oryginalności, a brak pozowanych kadrów sprawia, że to faktycznie szczere i unikatowe oblicza zostają utrwalone w fotoksiążce. Na czym polega reportaż ślubny? Które zdjęcia będą zaliczone do udanego reportażu, a których zdecydowanie nie sklasyfikujemy w tej kategorii?

Więcej


Najciekawsze trendy fotografii ślubnej

Fotografia ślubna, podobnie jak dekorowanie wnętrz, dobieranie ubrań czy tuning wizualny pojazdów podlega pewnym stylom. Praktycznie co roku można zaobserwować dwa lub trzy wiodące trendy, które są najpopularniejsze wśród nowożeńców. Niektóre bywają zdumiewające i niecodzienne, inne z kolei są majestatyczne w swoim spokoju i braku niestandardowych kreacji. Co było szczególnie popularne w ostatnich 2-3 latach i czego możemy spodziewać się w zbliżających się sezonach?

Więcej


Fotograf i Kamerzysta na Twój Ślub i Wesele - ma być dobry, czyli jaki?

Każda Para Młoda chce mieć w tym najważniejszym dniu w życiu wszystko dopięte na ostatni guzik. Od sali weselnej, wystroju kościoła, reprezentacyjnego auta po najdrobniejsze szczegóły, jak np. butonierki. Po cudownym dniu ślubu pozostaną Wam jednak inne rzeczy: miłość, wspomnienia, obrączka na palcu, prezenty i to co dokumentuje ten piękny dzień - ślubne fotografie i film.

Więcej


Film i fotografie - Złoty środek

Nasi klienci otrzymują 2 filmy (dłuższa wersja: 45 - 120 minut + krótsza wersja: 5 - 20 minut) realizowane najnowszą generacją bezlusterkowców i kamer 4K / Full HD z niezawodnymi stabilizatorami i akcesoriami (slider, steadycam, gimbal, rejestrator dźwięku i inne). O wyborze czasu obu filmów ślubnych decyduje Para Młoda. Chętnie doradzimy w optymalnym wyborze. Lata doświadczeń pozwoliły wypracować produkt - zestaw dwóch filmów ślubnych, który zachwyci zarówno Twoje ciocie pragnące spędzić wieczór przy Waszym filmie ze ślubu jak i Waszych znajomych, którzy oczekują topowych ujęć w zwartej klipowej formie, przy której oglądaniu nie usną błogim snem.

Więcej


Rzetelna firma ślubna - czyli jaka?

Wybierając fotografa i kamerzystę na swój ślub warto sprawdzić jak długo firma jest na rynku ślubnym. Nauka "fachu weselnego" jest procesem dość długim i żmudnym. Wiele podmiotów rozpoczynających działalność w branży weselnej kończy ją już po jednym lub dwóch sezonach ślubnych. Wybierając profesjonalistów ślubnych z wieloletnim doświadczeniem możemy być pewni, że ten najważniejszy dzień Waszego Ślubu zostanie uwieczniony z pasją i będzie piękną ślubną pamiątką na lata dla Was i przyszłych pokoleń.

Więcej


Zgrany team Foto&Video - to my!

Fotografią ślubną i produkcją filmową zajmujemy się od 15 lat. Jesteśmy grupą aktywnych ludzi z pasją do produkcji filmowej i fotografii. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, które stawiamy na pierwszym miejscu. Zajmujemy się obsługą foto&video wszelkich imprez okolicznościowych zarówno tych prywatnych (śluby, studniówki, komunie, urodziny, etc.) jak i komercyjnych (eventy, koncerty, teledyski, materiały reklamowe, etc.). Jako profesjonaliści mamy ukończony szereg kursów, w tym kursy dla fotografów i operatorów video ceremonii liturgicznych. Celowo nie piszemy o sprzęcie, którego używamy na zleceniach. Galopujący rozwój techniki sprawia, iż informacje te szybko byłyby nieaktualne.

Więcej
Masz pytania? Zadzwoń ! tel. +48 517 619 868