foto-video studioJak przygotować się do fotografii ślubnej?


Sesja narzeczeńska to jeden z ostatnich etapów przygotowań do właściwej ceremonii ślubnej. Spotkanie z fotografem w niezapomnianej scenerii i w specjalnych strojach ślubnych stanowi podsumowanie całego szaleństwa związanego z rezerwacjami, pilnowaniem terminów i dogrywaniem szczegółów. Taka sesja to czas na uwiecznienie magicznego okresu przygotowań do jednego z najważniejszych dni w życiu. Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej, by plener był świadkiem pary zakochanych bawiących się i emanujących szczęściem? Zostawiamy 6 praktycznych porad, które warto rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem pracy z fotografem.

Omówcie koncepcję na sesję

Powszechną sprawą staje się fakt, że pary przychodzą na sesje narzeczeńskie z wizją na przebieg planu zdjęciowego, jak finalne zdjęcia mają wyglądać. Jedni chcą wyglądać nowocześnie, inni preferują zdjęcia rustykalne, a jeszcze inni po prostu chcą pokazać, że cieszą się sobą. Przed uzgodnieniem terminu wykonania zdjęć, warto przedstawić swoje oczekiwania wobec fotografa. To znacznie ułatwi pracę zarówno osobie za obiektywem, jak i Wam podczas kilkugodzinnego pozowania przed aparatem. Omówienie nurtu pozwala także znacznie zminimalizować ryzyko niezadowolenia po otrzymaniu odbitek oraz da poczucie, że wszystkie elementy, które miały znaleźć się na zdjęciu, faktycznie się tam znalazły.

Zadbajcie o oświetlenie miejsca

Tę radę w szczególności kierujemy do osób, którym zależy, aby uwiecznić swoje przygotowania do ceremonii ślubnej w domu, podczas np. tworzenia makijażu ślubnego czy ubierania garnituru. Aby takie zdjęcia nie odbiegały jakościowo od pozostaych, musicie mieć w pokoju dostatecznie dużo światła - oczywiście najlepszą sytuacją jest korzystanie ze światła naturalnego oraz “wsparcie” w postaci jasnych, stonowanych ścian. Im więcej światła naturalnego i swoistej “jasności” pomieszczenia, tym lepszego rezultatu możecie się spodziewać. Wybierając pokój do takich zdjęć warto wybrać ten, który w całym Waszym domu lub mieszkaniu będzie miał najlepsze warunki oświetleniowe; ewentualne zacienienia będziemy w stanie rozjaśnić światłem sztucznym.

Uporządkujcie plener

Umawiacie się na sesję foto video Warszawa w scenerii miejskiej, po przybyciu we wskazane miejsce o odpowiedniej godzinie i oto Waszym oczom ukazują się porozrzucane odpadki; w kadrze walają się plastikowe butelki, niedopałki papierosów lub foliowe reklamówki. Taka sytuacja to istny horror zarówno pod względem estetyki, jak i ładu organizacyjnego - w tej sytuacji są dwa rozwiązania: albo pozostawienie śmieci i cięcie kadru, albo szybkie uprzątnięcie z myślą, że w ten sposób przeciągamy czas trwania sesji. Sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest przybycie na miejsce planowanych zdjęć z odpowiednim wyprzedzeniem i upewnienie się, że plener i sceneria wyglądają tak, jak sobie to wyobrażamy na naszych zdjęciach. Dzięki temu fotograf od razu będzie mógł realizować Waszą koncepcję zamiast biegać ze sprzętem w jednej ręce, a w drugiej z ulicznymi śmieciami.

Wybierzcie detale do ekspozycji

Wiele par w trakcie wykonywania sesji zdjęciowej w pewnym momencie łapie tremę, przez co dalsze zachowanie wydaje się być nader nienaturalne. Najlepsza rada? Zachowujcie się tak, jakbyście byli na wspólnej randce, kiedy ekscytowaliście się poznawaniem drugiej osoby i wyjątkowo cieszyliście się jej lub jego obecnością! Nie myślcie o tym, że stoi przed Wami fotograf, a dookoła Was ustawiony jest sprzęt - skupienie się na drugiej połówce zdecydowanie pomoże rozluźnić się i Wam i osobie wykonującej zdjęcia. Pamiętajcie, że ta sesja to uwiecznienie Waszych emocji: miłości, radości, szczęścia, wdzięczności i nadziei na nowy, wspaniały etap życia.

Bawcie się i nie przejmujcie się niepowodzeniami

To zdecydowanie najważniejsza porada, którą przekazujemy każdemu narzeczeństwu na sesji ślubnej. To, że zdjęcie trzeba powtarzać po kilkanaście razy nie oznacza, że nigdy nie zostanie uchwycony ten wymarzony kadr. To, że suknia Panny Młodej została zabrudzona lub garnitur Pana Młodego lekko się nadpruł nie oznacza, że zdjęcia definitywnie będą nieestetyczne. Nie przejmujcie się niepowodzeniami i wpadkami, śmiejcie się z nich, żartujcie się, a przede wszystkim - potraktujcie sesję zdjęciową jako Wasz pamiątkowy “plac zabaw”. Tu nie ma miejsca na przesadną powagę, irtyację, smutek czy bezsilność; sesja zdjęciowa to przede wszystkim Wy i Wasze emocje, a fotograf to naoczny świadek Waszej miłości, który skrupulatnie sporządza dokumentację.

PowrótMasz pytania? Zadzwoń ! tel. +48 517 619 868