foto-video studioNajciekawsze trendy fotografii ślubnej


Fotografia ślubna, podobnie jak dekorowanie wnętrz, dobieranie ubrań czy tuning wizualny pojazdów podlega pewnym stylom. Praktycznie co roku można zaobserwować dwa lub trzy wiodące trendy, które są najpopularniejsze wśród nowożeńców. Niektóre bywają zdumiewające i niecodzienne, inne z kolei są majestatyczne w swoim spokoju i braku niestandardowych kreacji. Co było szczególnie popularne w ostatnich 2-3 latach i czego możemy spodziewać się w zbliżających się sezonach?

Naturalność / rustykalizm

To sformułowanie rozumieć można pod wieloma aspektami - od braku specjalnej charakteryzacji poprzez zdjęcia robione podczas codziennych czynności aż po kontakt z bliską przyrodą.Taka właśnie jest codzienność: szczera, bez ujednolicenia, brak pozowania i retuszu. Jako tło wybierane są te lokalizacje, które najczęściej kojarzą się z naturą, a jednocześnie nie są to popularne parki czy ogrody botaniczne. Przeglądając fotografie, można natrafić na sesje w sadach, w lesie na polach, pośród wysokich traw na polanie lub łące, a nawet w szklarni czy w stodole. Swoboda w wyborze scenerii oraz naturalne ujęcia pary młodej sprawiają, że zdjęcia ślubne Warszawa będą wyjątkowe, niepowtarzalne i niemal na pewno nikt inny nie będzie miał takiej aranżacji, jak my. Istotną zaletą jest także możliwość rozrywki na takim planie - wystarczy cieszyć się sobą, wydobyć z siebie naturalną radość i miłość do ukochanej osoby, a doświadczony fotograf uchwyci unikatowe momenty na zdjęciu.

Vintage

Tematyka lat minionych wraca niczym bumerang w praktycznie każdym okresie, a to, jak daleki powrót do dawnych epok życzą sobie Pary Młode, zależy w zasadzie nie od obecnych trendów, ale od indywidualnych preferencji. Niektórzy decydują się na powrót do lat 20-tych, gdzie kobiety zakładają rozkloszowane suknie balowe, a panowie do garnituru dobierają cylindry, laski i monokle. Takie zdjęcia odbywają się zazwyczaj na tle miejskich starówek, zabytków, a czasami i przy lokomotywach parowych w stylu dawnych lat. Inne pary z kolei preferują lata siedemdziesiąte, które kojarzone są głównie z PRL-em, kulturą pop art i rock and roll, muzyką disco oraz ruchem hippisowskim. Plener staromiejski uzupełniany jest wówczas o kreatywne dodatki stylizacyjne (trampki zamiast sandałków u panny młodej, poszarpane jeansy zamiast spodni garniturowych u pana młodego) oraz akcesoria charakterystyczne dla peerelowskich standardów (oranżada Cyranka, Syrenka lub Warszawa jako samochód ślubny).

Industrial

Ten trend może się wydać dla wielu z nas niemałym zaskoczeniem - w końcu sesja fotograficzna powinna kojarzyć się z majestatycznym pejzażem w tle lub standardową zachowawczością studia fotograficznego. Sceneria w postaci starej fabryki, nieużytkowanego bloku mieszkalnego, odrapanego szpitala czy basenu mającego lata działania za sobą z pozoru zupełnie nie pasuje do pięknej uroczystości ślubnej. No właśnie, z pozoru - tak naprawdę ta brzydota (jakby to niektórzy stwierdzili) będzie intrygującą grą kontrastów pomiędzy zaniedbanym budynkiem a piękną parą młodą, która do opuszczonego miejsca wnosi świeżość, miłość, drugie życie. Niezbędnie zatem para przyodzieje stroje ślubne, a fotograf wejdzie na wyżyny swoich umiejętności i pomysłów, by znaleźć te magiczne ujęcia. Sesja z pewnością będzie pełna wyzwań zarówno dla osób po jednej, jak i po drugiej stronie aparatu, ale finalny rezultat wprawi w zachwyt każdego.

Nowoczesność

Kontrastem do dandysowskich lat 20-tych oraz odurzonych PRL-em lat 70-tych jest współczesność i wielkomiejski styl. Koniec z tradycyjną salą weselną, kuchnią narodową i orkiestrą spotyka się także w fotografii ślubnej, która w niczym nie przypomina standardowej sesji na tle zachodzącego słońca. Sesje ślubne w Warszawie z pewnością będą niebanalne, bowiem dochodzi do zakończenia wszystkich dotychczasowych konwenansów. Dla fotografa oznacza to, że tak naprawdę cały otaczający ich krajobraz jest scenerią, na której można wykonać sesję fotograficzną. Plac zabaw, dach bloku mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, wieża widokowa, a nawet sklep spożywczy - wszędzie kryje się wyjątkowy pomysł. Część par wykonuje sesję na kilka godzin przed ceremonią w lokalizacji, gdzie finalnie ma odbyć się zabawa; w takich sytuacjach to wystrój sali lub pleneru (bo nowoczesne wesela często odbywają się na świeżym powietrzu) dyktuje linię fotograficzną pod cały album.

Art deco / glamour

Ostatnim trendem, który wyraźnie zauważalny jest w fotografii ślubnej jest szeroko rozumiany glamour i art deco - przepych, przepych i jeszcze raz przepych! Otaczająca sceneria musi być bogato zdobiona, tak jak w pałacu lub na czerwonych dywanach rodem z Hollywood. Efektowne, marmurowe schody, ciężkie, drewniane wyposażenie scenerii, zwisające z sufitu szklane żyrandole z kryształkami i robiące wrażenie akcesoria to świat zdjęć art deco i glamour. Przeważać tu będą lśniące elementy w kolorze złota, odcienie czerwieni fioletu, ecru i lilii, jednak w całym tym przepychu należy kontrolować dostarczane bodźce. Dlaczego? Ponieważ duża obecność dodatków i zdobień może łatwo przyćmić piękno Pary Młodej, ich ekspresję i emocje. Dlatego profesjonalny fotograf w Warszawie musi pamiętać, że nowożeńcy siedzący na efektownych meblach w akompaniamencie czerwonych obić i drewnianych elementów nie mogą zostać “zgaszeni” przez tło - to wciąż jest sesja narzeczeńska, nie fotografia do katalogu sklepu z antykami.

PowrótMasz pytania? Zadzwoń ! tel. +48 517 619 868